radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Trochę historii
W art. 48.3 Ustawy z dn. 17 maja 1989 r. o Stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej zapisano, że Kościół ma prawo do zakładania i używania urządzeń radiokomunikacyjnych, przeznaczonych do nadawania programów radiofonicznych i telewizyjnych oraz do uzyskiwania w tym celu niezbędnych częstotliwości.

Na mocy tego zapisu 18 sierpnia 1994 r. diecezja Bielsko-Żywiecka otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję radiową, dotyczącą częstotliwości 72,35 MHz, która od początku służyła Radiu Maryja z Torunia; w późniejszym czasie Radio Maryja otrzymało własną, dużą częstotliwość 88,4 MHz.

Radio Anioł Beskidów realizuje postanowienia zawarte w koncesji nr 024/P/2001-R z dnia 14 sierpnia 2001 r., wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

4 stycznia 1998 r. Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił pierwsze studio Radia Diecezji Bielsko-Żywieckiej, z którego rozpoczęliśmy nadawanie godzinnego programu radiowego na częstotliwości Radia Maryja 88,4 MHz i częstotliwości diecezjalnej 72,35 MHz. Dwa lata później nastąpiło otwarcie kolejnego studia. Wówczas też rozpoczęto rozszerzanie programu radiowego.

Od początku audycje Radia Diecezjalnego towarzyszyły peregrynacji kopii wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wraz z obrazem docieraliśmy do każdej parafii. Nasze audycje budowały świadomość jedności Kościoła Bielsko-Żywieckiego, ożywiały przeżycia religijne, związane z peregrynacją, a samo Radio na dobre zaistniało w świadomości wiernych.

Nasz Program
Radio nadaje program całodobowo. Jego szczytem jest eucharystia, transmitowana w dni powszednie o 8.15, a w niedziele o 10.30. Urządzenia, którymi obecnie dysponuje radio umożliwiają transmisję z kościoła w Komorowicach. Program przed Mszą służy przygotowaniu do niej. Zajmuje go modlitwa (pacierz, jutrznia, godzinki) i refleksja. Codziennie odmawiamy ze słuchaczami Anioł Pański, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nieszpory (lub w tym czasie nabożeństwo majowe albo różaniec), Apel Jasnogórski i kompletę. Duży nacisk radio kładzie na formację religijną. Na czoło wysuwa się tutaj teologia biblijna. Kilkakrotnie w ciągu dnia wracamy do tekstów czytań mszalnych, ze szczególnym uwzględnieniem komentarza do Ewangelii. Prowadzimy również ciągłą lekturę Pisma św. z komentarzem (Godzina Biblijna). Głosimy także katechezę. Codzienny program dopełniają dane kalendarzowe o dniu, sylwetki patronów dnia oraz kalendarium historyczne - zestawienie rocznic wydarzeń, które w danym dniu przypadają, własny serwis informacyjny, wzbogacony o dziennik Radia Watykańskiego oraz audycje poradnicze i popularnonaukowe, dotyczące m.in. zdrowia, wychowania, książki, filmu, muzyki, kultury słowa i obyczajów. Dokładny program radiowy prezentuje ramówka, zamieszczona w załączeniu.

Anielska muzyka
Stosunkowo największą ilość czasu antenowego zajmuje muzyka. W radiu diecezjalnym - poza muzycznymi blokami tematycznymi prezentujemy wyłącznie muzykę chrześcijańską, również ją traktując jako narzędzie ewangelizacji. Muzyka ta, choć cicho o niej w mediach, coraz bardziej się rozwija, jest na coraz wyższym poziomie, przyciąga coraz więcej profesjonalnych twórców i wykonawców, jest coraz łatwiej dostępna. W radiu często pojawia się tez muzyka klasyczna, a w okolicach programów modlitewnych muzyka kościelna.

Żadnych reklam
Radio diecezjalne działa według statusu nadawcy społecznego, to znaczy nie emituje reklam ani żadnych materiałów sponsorowanych. Radio darmowo przekazuje ogłoszenia - od komunikatów o oficjalnych uroczystościach kościelnych każdego szczebla, aż po oferty pracy, pomocy i ogłoszenia drobne. Radio promuje i ogłasza tylko dobre przedsięwzięcia.

Patronat medialny

W sprawie patronatu medialnego prosimy o kontakt:
tel. 33 810 41 89
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

04 Cze 2023 - niedziela
11:00 - 12:30
Msza św.

04 Cze 2023 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

05 Cze 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony