radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Zakończyła się XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

Pątnicy z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy dotarli 11 sierpnia 2021 r. do Częstochowy, prosili w tym roku o pokój w rodzinach, w Polsce i na świecie. Wśród niesionych intencji były i te za ofiary i poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. Beskidzka pielgrzymka przyszła z sześciu miejscowości – z Bielska-Białej, z Andrychowa, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Oświęcimia i po raz pierwszy z Istebnej.

Jak podkreślił główny przewodnik ks. Damian Koryciński, w pielgrzymce uczestniczyło sporo młodzieży, a także rodziny z dziećmi. „Wielu za pielgrzymowaniem się stęskniło, po zeszłorocznej przerwie, kiedy na trasę wyruszyła wówczas jedynie reprezentacja” – wyjaśniał przewodnik.

Przechodząc przez zwłaszcza południowe tereny diecezji, ziemię oświęcimską, pielgrzymi byli świadkami zniszczeń po gwałtownych burzach. „To też dawało nam dodatkowy impuls do modlitwy za poszkodowanych” – dodał ks. Koryciński.

Pielgrzymi nieśli też intencje, które na początku wędrowania powierzył im biskup środkowoafrykańskiej diecezji Kaga-Bandoro Tadeusz Kusy: za tych, którzy cierpią z powodu wojny, o pokój w tym zakątku świata, za kapłanów i o nowe powołania.

Pątnicy, mijając były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau, tradycyjnie odprawili drogę krzyżową z modlitwą za wszystkie ofiary.

Wchodzących pielgrzymów powitał wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski, który sprawował następnie Mszę św. w kaplicy jasnogórskiej.

www.diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony