radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

3 szkoły, 26 drużyn, 330 dzieci, 70 wolontariuszy, trenerów i nauczycieli - to statystyki tegorocznych Igrzysk Dziecięcych zorganizowanych po raz czwarty w gminie Skoczów. 

Na tygodniowy program złożyły się zajęcia ułożone w dwa bloki. Pierwszy wypełniły zajęcia sportowe, taneczne, artystyczne i profilaktyczne, drugi blok skoncentrowany był na przekazie wartości związanych z wiarą.

- Igrzyska Kids Games to program w którym dzieci na całym świecie poznają Chrystusa jako osobistego Zbawiciela. Przez sport i zabawę odkrywają swoje talenty i umiejętności i mają możliwość je rozwijać. Największe Igrzyska w Kalkucie zgromadziły 900 tys. dzieci - powiedział Tomasz Błazowski pomysłodawca skoczowskich igrzysk. Na ekumeniczny aspekt wydarzenia zwrócił uwagę ks. Przemysław Guzior ze skoczowskiej parafii Matki Bożej Różańcowej. - Wszyscy chrześcijanie współpracują w tym, co ich łączy, czyli w głoszeniu Ewangelii - powiedział duszpasterz, podkreślając  wspólnowtotwórczy charakter projektu - Cieszy nas, gdy widzimy, jak integrują się dzieci, wolontariusze i wszyscy zaangażowani w Kids Games. Dzięki temu poznajemy się, uwalniamy od wzajemnych uprzedzeń, a to powiększa dzieło jedności w Skoczowie - dodał ks. Guzior. 

Kids Games to inicjatywa dla dzieci skoncentrowana na sporcie i oparta na poznawaniu Biblii. W Skoczowie projekt zrealizowano po raz czwarty przy współpracy miejscowych parafii i wspólnot religijnych:  katolickiej parafii Matki Bożej Różańcowej, parafii ewangelicko-augsburskiej, kościoła zielonoświątkowego "Wspólnota Ewangelii", Misji "Centrum Służby Życia. Głównym organizatorem igrzysk jest Stowarzyszenie „Cztery Pory Życia, całość wsparły również władze miasta. 

Inicjatywa ma swój początek w Hiszpanii, gdzie w 1985 r. młoda kobieta zorganizowała wakacyjny klub dla dzieci łączący szkołę biblijną i zajęcia sportowe.  Kids games organizowano  między innymi w Egipcie, Kenii, Południowej Afryce, Indiach i Stanów Zjednoczonych. W Polsce inicjatywa przyjęła się pod nazwą Igrzyska Dziecięce. W Skoczowie igrzyska wystartowały po raz pierwszy w 2018 roku. Wzięło w nich udział 150 dzieci którymi opiekowało się 60 wolontariuszy.

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony