radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

- Mówisz „Jezu ufam Tobie” i powracasz do Niego, jesteś w Nim, wyrażasz Mu świadomie przez ten jeden moment, że wszystkie inne momenty twojego życia kierujesz ku Niemu - powiedział ks. prof. Robert Woźniak z Krakowa podczas ostaniej przed wakacjami katechezy w hałcnowskiej bazylice. 

Przywołując używany przez papieża Franciszka obraz Kościoła jako szpitala, stwierdził, że winniśmy trwać w Kościele mimo zgorszeń. Po wtóre powracanie do Jezusa winno oznaczać porzucenie utopii małego wewnątrzświatowego zbawienia. - Powrócić do Jezusa to uwierzyć, że rozwiązaniem największych pragnień, które mieszkają w sercu człowieka, wierzącego czy niewierzącego, jest Bóg. To on zbawia, my nie mamy formuły zbawienia. Ani szczepionka ani lek nie wyleczą nas na nieśmiertelność - powiedział ks. Woźniak. 

W dalszej części wystąpienia podkreślił że powracanie do Jezusa oznacza także uznanie, że Chrystus jest miarą naszego człowieczeństwa, przyjęcie logiki daru z siebie której Jezus dał nam przykład w ofierze krzyżowej, wreszcie wołanie o powtórne przyjście Pana, tak jak to czynili pierwsi chrześcijanie. 

- Powracanie do Jezusa to jest warunek „sine qua non” bycia Kościoła dalej. Oznacza to że nasze trwanie w Jezusie musi być nieustannym nawracaniem się do Niego. Będziemy trwali w nim o tyle o ile każdego dnia będziemy się nawracali na Jego prawdę i na Jego wizję życia - spuentował teolog z Krakowa. 

Ks. prof. Woźniak jest kapłanem archidiecezji krakowskiej, teologiem, adiunktem w Katedrze Antropologii Teologicznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Doktorat z teologii dogmatycznej obronił na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Studiował także w Rzymie. Jest laureatem Nagrody im. ks. Józefa Tischnera w roku 2008, wiceprzewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Dogmatyków. Był tłumaczem papieża Franciszka podczas ŚDM w Krakowie. 

 

Pozostałe KATECHEZY W BAZYLICE

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

17:15 - 17:30
Nieszpory
17:30 - 18:00
Różaniec - tajemnice radosne
18:00 - 18:15
Aktualności Radia Watykańskiego
18:30 - 19:00
Rozmowa dnia
19:00 - 19:10
Informacje o dniu

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony