radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Każdy ma prawo podejść pod krzyż, każdy ma prawo czuć się tu bezpiecznie” - mówił 14 września na Wzgórzu Trzy Lipki ks. Maciej Godzieszka. W Święto Podwyższenia Krzyża pod 40 metrowym Krzyżem Trzeciego Tysiąclecie celebrowano doroczną Mszę św. w intencji mieszkańców Bielska-Białej. 

W malowniczym miejscu górującym nad miastem bielszczanie modlili się po raz dwudziesty. Liturgii z udziałem bielskich duszpasterzy przewodniczył proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Marcin Aleksy. Modlili się przedstawiciele władz miejskich, samorządowych instytucji społecznych i wspólnot religijnych. 

W okolicznościowym kazaniu wikariusz starobielskiej parafii przypomniał znaczenie krzyża w życiu człowieka. - Krzyż daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Każdy, kto nosi ze sobą krzyż – choćby w samochodzie, w domu, w szkole, w miejscu pracy – czuje się jakby bardziej swojo, bardziej bezpiecznie, chociaż serce jest wtedy bezbronne - mówił ks. Godzieszka wskazując na źródło tego bezpieczeństwa, jakim jest miłość Boga do człowieka. Mówiąc o tym, że wzgórze Trzy Lipki jest miejscem często rekreacyjnie i modlitewnie nawiedzane przez mieszkańców Bielska-Białej podkreślił, że każdy ma prawo pod krzyż przyjść i czuć się tu bezpiecznie. 

Podczas liturgii poświęcono tablicę upamiętniającą papieża Jana Pawła II. Umieszczono ją w miejsce zdewastowanej przez niepoczytalnego mężczyznę.  Nowa tablica przedstawia papieża z pastorałem oraz cytat papieskiej homilii wzywającej do podjęcia dziedzictwa krzyża. 

Wysoki na 40 metrów krzyż stanął na Trzech Lipkach w 2001 roku jako wotum Roku Jubileuszowego.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony