radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Nie wahajcie się poświęcać czas dla Jezusa” – przypomniał wikariusz generalny ks. Marek Studenski, który 11 września 2021 r. w Żywcu zainaugurował kolejny rok formacyjny z udziałem wspólnot dziecięcych oraz młodzieżowych. 

W żywieckim amfiteatrze pod Grojcem zebrali się przedstawiciele różnych grup i wspólnot z całej beskidzkiej diecezji, wraz z katechetami, rodzicami i najbliższymi.

W kazaniu ks. Studenski zaznaczył, jak bardzo jest ważne, by planować kolejne dni i całe swoje życie w oparciu o fundament, jakim jest Jezus Chrystus. Wskazał, że tylko w ten sposób możliwe jest pełne zakorzenienie się w rzeczywistości. Przywołał postać Prymasa Tysiąclecia, dla którego okres aresztowania był okazją, by podjąć jeszcze większy wysiłek duchowy na rzecz obrony Kościoła w Polsce przed komunistami.

Pod przewodnictwem wikariusza generalnego uroczystą Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów z całej diecezji. Podczas liturgii podziękowano dekanalnym duszpasterzom młodzieży oraz dekanalnym duszpasterzom służby liturgicznej, którzy zakończyli posługę, a ks. Studenski wręczył nominacje ich następcom. Pobłogosławił też dwie nowe w diecezji animatorki Ruchu Światło-Życie.

W imieniu biskupa Romana Pindla szczególne podziękowania wyraził wikariusz generalny wobec ks. Piotra Hoffmanna, który został dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej i zakończył wieloletnią posługę diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Podczas liturgii oficjalnie przedstawiony został jego następca – ks. Kamil Kuchejda. Diecezjalnym Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży został ks. dr Andrzej Wołpiuk. Na zastępcę duszpasterza służby liturgicznej ołtarza biskup natomiast mianował ks. Jakuba Kulińskiego.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony