radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

O tym, że katecheta ma być pasjonatem wiary przypomniał bp Piotr Greger, który 4 września uczestniczył w inauguracji roku katechetycznego w diecezji bielsko-żywieckiej. 

Biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.W homilii hierarcha zwrócił uwagę na doświadczenie wiary, które przekłada się na ludzką codzienność: rodzinną, katechetyczną, eklezjalną, społeczną. Zastanawiając się, czy daje ono poczucie wewnętrznej siły chroniącej przed wszelkimi zachwianiami, zwrócił uwagę, że współczesny świat przynosi odpowiedzi na fundamentalne pytania natury egzystencjalnej i pozostawia człowieka z wieloma znakami zapytania.

Nawiązując do niedawnego motu proprio Franciszka „Antiquum ministerium” o posłudze katechety biskup przypomniał pouczenie papieskie o tym, że relacje i więzi rodzinne oraz społeczne są elementarną bazą do pełnienia misji głoszenia słowa Bożego. „Nie można podejmować tych zadań ani owocnie pełnić posługę katechety, jeśli w moim życiu relacja z Bogiem jest słaba, zachwiana, co rodzi konieczność szybkiej, solidnej rekonstrukcji” – wyjaśnił kaznodzieja.

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony