radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

«Czynić sobie ziemię poddaną» oznacza coraz bardziej efektywne gospodarowanie, ale także takie, które nie dewastuje i nie zatruwa środowiska, takie używanie całego świata, by był on bardziej uporządkowany i bezpieczny dla człowieka” – podkreślił bp Roman Pindel podczas dożynek województwa śląskiego w Jeleśni na Żywiecczyźnie. 

Hierarcha, który przewodniczył 29 sierpnia 2021 r. Mszy św. polowej inaugurującej święto plonów przypomniał jednocześnie, że człowiek wierzący powinien dziękować Bogu i nie zapominać o Bożym pouczeniu, w jaki sposób ma żyć. „Kto nie będzie żył według Bożego prawa, na nic nie przyda się żyzność ziemi, zdobycze techniki i postęp w gospodarstwie, a także cały trud człowieka” – przestrzegł biskup.

Uroczystą dziękczynną Eucharystię poprzedził przemarsz dożynkowego korowodu. Wśród niosących tegoroczne plony byli starostowie dożynek; Jan Klimczak i Ewa Gawlas, którzy złożyli dożynkowy chleb. W modlitwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentu oraz samorządu różnego szczebla, górale oraz przedstawiciele różnych środowisk społecznych, religijnych i rolniczych.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony