radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Po raz 410. dotarła na Jasną Górę piesza pielgrzymka z Żywca. 29 sierpnia 2021 r. Wędrowanie do duchowej stolicy Polski zwieńczyła Msza św. celebrowana w kaplicy cudownego wizerunku Czarnej Madonny. W imieniu biskupa bielsko-żywieckiego pielgrzymów powitał wikariusz generalny diecezji ks. Marek Studenski.

„Przyszliśmy, aby prosić za całe młode pokolenie, by przejęło to, co najpiękniejsze” – podkreślali mieszkańcy miasta nad Sołą z radością dochodząc do jasnogórskich wałów. W homilii ks. Studenski zachęcił pielgrzymów, by z ufnością przedstawiali Matce Bożej swe prośby.  - Ale nie tylko dyktując Jej to, na czym nam zależy, ale zapytajmy, jak jest wola Boża względem nas, czego oczekuje Jej Syn od nas. Rozbijmy tę skorupę naszych wyobrażeń i zobaczmy prawdziwe oblicze Maryi. Módlmy się, by to, co zewnętrzne i złe odpadło od nas, byśmy wyjechali stąd z głęboką miłością do Jezusa i Maryi – zaapelował wikariusz generalny. Przypomniał jednocześnie, że powinniśmy wsłuchać się w to, co do nas mówi Matka Boża. Tłumaczył, że wiara nie znosi dwutorowości i nie może być oddzielona od życia. - Jeśli wiarę przeżywamy w sposób zewnętrzny, to staje się ona jedynie martwym rytem – podkreślił.  

Żywiecka pielgrzymka do Częstochowy należy do najstarszych w Polsce, jej początek sięga 1611 r. W tym rokum  z Żywca wyruszyła grupa ponad 150 pątników. Tradycyjnie do niej dołączyła tzw. grupa myszkowska idąca na Jasną Górę z Myszkowa szlakiem maryjnych sanktuarium. Trzecią grupę stanowili pielgrzymi, którzy dojechali do Częstochowy autokarami. Tematem tegoroczego pielgrzymowania był sakrament kapłaństwa. (fot. Krzysztof Świerkot@JasnaGóraNews)

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

21:00 - 21:15
Apel Jasnogórski
21:15 - 21:30
Stół Słowa Bożego
21:30 - 21:50
Różaniec - tajemnice światła
21:50 - 22:00
Kompleta
22:00 - 22:15
Aktualności Radia Watykańskiego

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony