radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Bóg, wzywając nas do małżeństwa czy bezżeństwa, dzieli się z nami tym, jak On potrafi kochać” – podkreślił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który 13 sierpnia 2021 r. przewodniczył Mszy św. w ramach nabożeństwa fatimskiego w Rychwałdzie koło Żywca.

 Na sierpniowe czuwanie do Matki Boskiej Rychwałdzkiej pielgrzymowali górale żywieccy i śląscy ze swoimi kapłanami. W homilii arcybiskup, odwołując się do czytania z Ewangelii (Mt 19, 3-12) o nierozerwalności małżeństwa i powołaniu do bezżenności „ze względu na królestwo niebieskie”, zwrócił uwagę na opozycję pomiędzy prawem, na które powołują się faryzeusze, a Bożym nakazem miłości i pierwotnym zamysłem Stwórcy, o którym mówi Jezus. „Jezus mówi: jeśli chcesz rozumieć, o co chodzi w małżeństwie, nie pytaj się prawa, lecz spytaj się serca. Wtedy nie stawiasz takich pytań: czy wolno oddalić żonę, jakie są warunki, żeby się rozejść? Nie pytaj się przepisów, zapytaj się serca” – zaznaczył duchowny.

Poprosił także aby żyjący w małżeństwie i celibatariusze wzajemnie się wspierali i mieli świadomość że oba te stany służą całej wspólnocie Kościoła i są dla świata znakiem Bożej miłości. 

- Małżeństwo każdego z was liczy się dla całej wspólnoty. To nie jest waszą prywatną sprawą. Jest znakiem dla całego świata. Kto wie, czy dziś nie ważniejszym znakiem niż wiele innych. I bezżeństwo każdego nas jest znakiem dla całego Kościoła. Nie jest sprawą prywatną, czy ksiądz żyje w czystości, czy siostra zakonna jest wierna swoim ślubom” – zwrócił się do uczestników modlitwy.

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony