radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

 - Godząc się na swoistą mobilność w służbie chcecie przedkładać sprawy Jezusa nad zobowiązania wobec bliskich. Przyrzekacie dziś trwać wiernie i nie cofnąć wyrażonej decyzji - mówił bp Roman Pindel podczas święceń prezbiteratu. 29 maja grono kapłanów powiększyło się o dwóch prezbiterów, wyświeconych przez bielsko-żywieckiego ordynariusza.

 Uroczystość świeceń odbyła się w katedralnym kościele św. Mikołaja w Bielsku Białej, ciągle jeszcze w ramach pandemicznych obostrzeń. Przy ołtarzu razem z biskupem stanęli wychowawcy seminaryjni, proboszczowie rodzinnych parafii kandydatów do święceń oraz proboszczowie parafii praktyk. W świątyni za przyszłych kapłanów modlili się ich rodzice i bliscy. W modlitwie za pośrednictwem diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów i transmisji internetowej łączyli się także wierni za całej diecezji. 

W homilii bp Roman Pindel odwołał się do odczytanej Ewangelii o wybraniu i posłaniu przez Jezusa 72. uczniów. - Dziś stajecie się wyświęconymi i posłanymi, gotowymi iść tam, dokąd Jezus przez was chce dotrzeć. Zamierza pójść do konkretnej parafii, konkretnych dzieł i ludzi, przez waszą obecność i gorliwość, gdziekolwiek będziecie - zwrócił się do przyszłych kapłanów i podkreślił   niewystarczającą ilość posłanych przez Jezusa. - Dziś Jezus wysyła jedną parę uczniów do kilkuset tysięcy diecezjan, nie mówiąc już o misyjnych potrzebach w świecie. Posyła was dwóch, a na jednego z was przypada dziesięciu zmarłych księży w ostaniu roku - dodał biskup. Przywołując statystyki biskup przypomniał o natarczywym wezwaniu Jezusa do modlitwy o nowe powołania, o robotników na wielkie żniwo. - Jezus, Pan żniwa jest zdeterminowany, dlatego prosi o nasze błaganie o nowych robotników. On zaś zatroszczy się o ich posłanie - stwierdził kaznodzieja. Na koniec homilii zwrócił się do przyszłych kapłanów: „Wyruszajcie więc namaszczeni umocnieni łaską, ze słowem pokoju i błogosławieństwa, dokądkolwiek Pan was pośle, aby On był obecny przez was w kolejnych miejsca, kolejnych domach i sposobach głoszenia Jego Ewangelii”

Nowo wyświeceni kapłani to:

ks. Wojciech Kamiński z parafii św. Wojciecha w Dankowicach

ks. Paweł Stawarczyk z parafii św. Jozafata Kuncewicza w Marklowicach Górnych

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

19:10 - 19:15
Częstograj
19:15 - 20:00
Wieczór z płytą chrześcijańską
20:00 - 21:00
Rozmowy nie tylko o Wierze
21:00 - 21:15
Apel Jasnogórski
21:15 - 21:30
Stół Słowa Bożego

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony