radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W słowach Chrystusa "Pokój wam", odsłania się perspektywa wiary która swoją mocą wyzwala z lęku z obawy przed ciepieniemi i śmiercią - podkreślił bp Piotr Greger, który przewodniczył w Niedzielę Miłosierdzia, 11 kwietnia 2021 r., Mszy św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

„Nawet, kiedy nie możemy uzdrowić wszystkich ran świata, nie wolno nam zamykać oczu na nie i odwracać się do nich plecami. Musimy je postrzegać, mówić o nich, szukać optymalnych rozwiązań, pozwolić się im dotknąć. Wiara, która chciałaby zamykać oczy na cierpienie bliźnich jest tylko iluzją” – przestrzegł duchowny i wyjaśnił, że rany są znakiem zapraszającym do otwarcia się na bezgraniczną miłość Boga.

„Nie bójmy się uwierzyć w miłość; także tam, gdzie w oczach tego świata ponosi ona porażkę i bywa sponiewierana. Miejmy odwagę na tyle, aby idąc pod prąd mądrości tego świata, postawić na szaleństwo Krzyża. To jest apel kierowany dziś bezpośrednio do każdego z nas: nie dystansuj się od ludzi dźwigających krzyż dnia codziennego, nie bój się, popatrz na rany współczesnego świata, nie bądź niedowiarkiem, ale uwierz!” – wezwał odwołując się do Ewangelii dnia o spotkaniu Jezusa z wątpiącym w zmartwychwstanie Mistrza apostołem Tomaszem.

Zwrócił uwagę na jeszcze jedno oblicze Bożego miłosierdzia, chcącego w nas i przez nas uobecniać je we współczesnym świecie. „Oto wielkie przesłanie dzisiejszej niedzieli: nie rezygnować z drugiego człowieka, nigdy go nie przekreślać, nawet wtedy – a zwłaszcza wtedy – gdy wątpi, jest zagubiony i schodzi na złą drogę życia. Wszyscy – bez wyjątku – potrzebujemy Boga, takiego, jaki jest bogatego w miłosierdzie” – stwierdził.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

18:30 - 19:00
Rozmowa dnia
19:00 - 19:10
Informacje o dniu
19:10 - 19:15
Częstograj
19:15 - 20:00
Muzyka Mistrzów
20:00 - 21:00
Rozmowy nie tylko o Wierze

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony