radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Dzięki ci Panie Jezu za rok, który minął na trzeźwo” - takie m.in. świadectwa można było usłyszeć w Oświęcimiu podczas modlitwy w intencji trzeźwości. 6 marca W kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odprawiono Drogę Krzyżową i pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera cerowano Eucharystię.

Z racji pandemii pasyjne nabożeństwo odbywało nie na terenie obozu Auschwitz-Birkenau, lecz w świątyni w centum miasta. Na koniec sobotniej modlitwy biskup pomocniczy zawierzył wszystkie dzieła trzeźwościowe diecezji bielsko-żywieckiej pod opiekę Matki Bożej od Wykupu Niewolników.

W homilii bp Greger rozważał ewangeliczną przypowieść o synu marnotrawnym, która, jak zauważył, jest wielkim przesłaniem o Bożym miłosierdziu, choć ani razu w tym tekście termin „miłosierdzie” nie pada. Duchowny zwrócił uwagę, że za każdym razem odkrywamy w tej historii „kawałek” naszego życia.
„Przecież ciągle grzeszymy, odchodzimy od Ojca i wciąż na nowo usiłujemy do Przed kopią cudownego obrazu z kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie – Matki Bożej od Wykupu Niewolników biskup zawierzył Maryi wszystkie dzieła trzeźwościowe w diecezji. Bielsko-żywiecki duszpasterz trzeźwości i kapelan klubów abstynenckich ks. Piotr Leśniak, kopia wizerunku maryjnego z kościoła prezentek powstała 2 lata temu. Ramy do niego wykonał Piotr – alkoholik z Gorzyc. - Przed tym obrazem modlą się ludzie uzależnieni od alkoholu i innych uzależnień” – dodał, przypominając, że pond 55 lat temu obraz ten koronował ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.
 Z biskupem przy ołtarzu modlili się m.in. diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Piotr Leśniak, proboszcz parafii oświęcimskiej ks. Mariusz Kiszczak, dawny opiekun Bractwa Trzeźwości w Oświęcimiu ks. Mirosław Żak, jego obecny opiekun ks. Dawid Majdak, a także ks. Roman Szkop z Parzymiechów, który przyjechał na modlitwę z grupą swoich parafian, a także sekretarz biskupa ks. Robert Kasprowski.

 

 

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

17:30 - 18:00
Różaniec - tajemnice radosne
18:00 - 18:15
Aktualności Radia Watykańskiego
18:30 - 19:00
Rozmowa dnia
19:00 - 19:10
Informacje o dniu
19:10 - 19:15
Częstograj

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony